Otázky a odpovědi pro rodiče

Proč je dobré začít s výukou cizího jazyka v co nejútlejším věku?

Děti od narození do věku přibližně 6 až 7 let jsou nastaveny na přijímání jazyka, a to jak mateřského, tak i cizího. Dítě je již ve dvou letech schopno jazyky od sebe odlišit.

Čím dříve začnou, tím lépe a s trvalejším efektem. Učí se hrou a přirozeně, tak jako svoji mateřštinu a vůbec nevnímají, že se nějaký jiný jazyk učí. Jazyk přijímají tak jak je, jako celek. Nezanedbatelný je i věděcky dokázaný poznatek, že další jazyk rozvíjí kapacitu mozku.

A pokud jim to jde tak hladce, proč jim tento podnět hraní v angličtině nenabídnout? Větší kapacita mozku jim poté pomáhá po celý život. Dříve pak mohou začít třeba s dalším jazykem nebo se jim jen usnadní učení dalších předmětů. 

joyfulenglish-deti-se-uci-anglicky-matematiku-2

Není lepší počkat s výukou angličtiny, když dítě ještě neumí pořádně česky?

Tady se názory liší. Já zastávám názor, že pokud je dítě zaujato hrou v angličtině, není důvod výuku odkládat. Naopak. Tím, že zkouší vyslovovat slova s odlišními hláskami než jsou v mateřském jazyce, učí se ohýbat svůj jazyk do jiných poloh, a tím jej ovládá lépe a lépe.

Nebude se dítěti plést čeština s angličtinou? Nebude z toho zmatené?

Ne. Pokud jsou dodržena pravidla celistvosti jazyka, tzn. bilingvního prostředí.

Jak zjistím, zda se dítě něco na kurzech naučilo?

Rodiče se mohou po dohodě s lektorem přijít podívat do hodiny, kde vidí, jak jejich dítko reaguje a spolupracuje s ostatními účastníky kurzu. Dítě dostává domů CD s nahrávkami, které rodiče mohou dítěti pouštět a sami uvidí, jak dítě na to, co již zná, reaguje.

Stačí dítěti pouze jedna hodina týdně?

To je otázka. Čím více, tím samozřejmě lépe. Ale na druhou stranu je lepší jedna hodina než žádná. Pokud je to ale pojato jako zábava a dítě na kroužek chodí s radostí, rozvíjí se tím vztah nejen k cizímu jazyku, ale i k učení jako takovému. Pokud rodiče i děti vytrvají, děti zažijí úspěch, který je bude motivovat do dalšího „učení“.

Děláte ukázkové hodiny?

Ano, ukázky jsou důležité nejen pro Vás, ale i pro nás. 
Vy se svým dítkem absolvujete hodinu zdarma. Zde uvidíte, jak probíhá výuka, jak Vaše dítě reaguje a poté se rozhodnete, zda se do kurzu přihlásíte. My Vám na základě ukázky doporučíme úroveň a kurz, do kterého Vaše dítě zařadit.

Jaké jsou storno podmínky?

Pokud dítě z jakéhokoli důvodu přeruší docházku do kurzu po termínu jeho zahájení, nemůže být klientovi vráceno kurzovné ani jeho část.

Řádně omluvené hodiny si může dítě nahradit v jiném kurzu. (sytém omluv a náhrad obdržíte po zařazení do kurzu). Hodiny, které nejsou řádně omluveny nelze nahradit a ani za ně nelze klientovi vrátit kurzovné.

Máte další otázky? Ráda Vám je zodpovím.