Jitka Tužová – příběh Joyful English

Mým cílem v projektu Joyful English je předávání a sdílení znalostí a zkušeností s lektory, kteří cítí potřebu změnit cestu jazykového vzdělávání a kteří chtějí učit kvalitně s radostí a lehkostí. 

Jmenuji se Jitka Tužová a jsem lektorka angličtiny s Montessori vzděláním, certifikovaná jazyková koučka a mentorka a zakladatelka projektu Joyful English

Vždy jsem chtěla učit bez učebnic a nejlepší cesta pro mě bylo učení dětí. Hravě, s pohybem, a hlavně přirozenou cestou. Při hledání svého proč, kdy, kde a jak jsem objevila Montessori pedagogiku a ta mi ukázala smysl a cestu nejen v mé práci, ale i v životě a výchově dětí.

Jitka Tužová
Jitka Tužová, certifikovaná jazyková koučka

2006

  • Založila jsem a provozovala Vzdělávací centrum Život hrou zaměřené na angličtinu pro děti od 2 let a Montessori pedagogiku 

V tuto dobu bylo mým dětem 4 a 2 roky. Na spoustu věcí jsem si musela cestou pokus-omyl přijít sama a věřím, že člověk se nejlépe učí zkoušením nových věcí a následně ze svých zkušeností. Nicméně je prima někdy ušetřit čas a energii a nechat si poradit a inspirovat se lidmi, kteří podobnou cestou prošli před vámi. 

2009

  • Založila jsem a provozovala Česko-anglickou Montessori MŠ, později i základní školu s Montessori principy a integrovanou angličtinou.

Aby se děti mohly plně rozvíjet, potřebují prostor, připravené prostředí a průvodce, se kterým společně nastavují hranice.
Aby se dítě rozvíjelo do plného potenciálu, je dobré aby pricipy, které fungují ve školce, nebo škole, byly praktikovány i doma.

2011

  • Vznikl projekt Joyful English, který přirozeně vyplynul z mé dosavadní práce. Na svět přišla ucelená metodika spolu s knížkami pro děti do kurzů provázenými audio nahrávkymi. Rozhodla se svoje zkušenosti a know-how sdílet s ostatními lektory a pedagogy

Aby byl lektor nebo pedagog úspěšný, nestačí, aby dobře ovládal cizí jazyk. Existuje celá škála ovlivňujících faktorů, které mu mohou pomoci získat pevnou půdu pod nohama, flexibilitu, a hlavně pocit připraveného učitele, který je nedílnou součástí připraveného prostředí. A to, jak víme se občas může radikálně změnit.

2016

  • Své aktivity jsem postupně rozšířila o životní koučing (jsem certifikovaný Gestalt kouč) a jazykový koučink (certif. Neurolanguage Coach).

Poznatky M.Montessori, které byly potvrzené moderní neurovědou, jsou svým způsobem platné ve všech oblastech vzdělávání a osobního rozvoje.
Aplikace znalostí a zkušeností na téma nejen jazykového vzdělávání ale i celkového seberozvoje je dle mého názoru nedílnou součástí cesty úspěšného rodiče, lektora i kouče

Jste učitel nebo lektor a zajímá Vás použití metody Montessori při výuce?