Jitka Tužová – příběh Joyful English

Mým cílem v projektu Joyful English je předávání a sdílení znalostí a zkušeností s lektory, kteří cítí potřebu změnit cestu jazykového vzdělávání a kteří chtějí učit kvalitně s radostí a lehkostí. 

Jmenuji se Jitka Tužová a jsem lektorka angličtiny s Montessori vzděláním, certifikovaná jazyková koučka a mentorka a zakladatelka projektu Joyful English

Vždy jsem chtěla učit bez učebnic a nejlepší cesta pro mě bylo učení dětí. Hravě, s pohybem, a hlavně přirozenou cestou. Při hledání svého proč, kdy, kde a jak jsem objevila Montessori pedagogiku a ta mi ukázala smysl a cestu nejen v mé práci, ale i v životě a výchově dětí.

Jitka Tužová
Jitka Tužová, certifikovaná jazyková koučka

2006

  • Založila jsem a provozovala Česko-anglickou Montessori MŠ, později i základní školu. 
  • Stala jsem se certifikovanou jazykovou koučkou, využívající poznatky neurovědy – Neurolanguage coach. 

Na spoustu věcí jsem si musela cestou pokus-omyl přijít sama a věřím, že člověk se nejlépe učí zkoušením nových věcí a následně ze svých zkušeností. Nicméně je prima někdy ušetřit čas a energii a nechat si poradit a inspirovat se lidmi, kteří podobnou cestou prošli před vámi. 

2013

  • Založila jsem projekt Joyful English a rozhodla se svoje zkušenosti a know-how sdílet s ostatními lektory a pedagogy. 

Aby byl lektor nebo pedagog úspěšný, nestačí, aby dobře ovládal cizí jazyk. Existuje celá škála ovlivňujících faktorů, které mu mohou pomoci získat pevnou půdu pod nohama, flexibilitu, a hlavně pocit připraveného učitele, který je nedílnou součástí připraveného prostředí. A to, jak víme se občas může radikálně změnit.

2020

  • Své aktivity jsem rozšířila o konzultace a kurzy pro lektory nejen angličtiny, ale i jiných jazyků, protože Montessori principy jsou platné ve všech oblastech vzdělávání. 

Sdílení znalostí a zkušeností na téma nejen jazykového vzdělávání a Montessori metody, ale i osobního rozvoje je dle mého názoru nedílnou součástí cesty úspěšného lektora a kouče

Jste učitel nebo lektor a zajímá Vás použití metody Montessori při výuce?